On our first meeting when we had a pre wedding photo session in Prague, bride and groom told me, that I will have a tough work with them as they are not photogenic and do not know how to pose. That’s not true. I love their photos which are full of emotions. The romantic atmosphere was completed with small colorful lanterns on the lake.

Right after the wedding we were driving to Tuscany for our second Honeymoon. You will not receive a package with sweets from each wedding these days. The groom Petr was very generous with the chocolate muffins. We still remember how cool it was and that with plenty of muffins even the driving in traffic jams may be fun. :-)))
“Martine we would like to thank you for the wonderful pictures from our wedding. Every time we look at them, it’s like we were back there. Thanks to you, I remembered also moments that I could not remember. You have a great sense to capture the right moment, the moment of uniqueness and strong emotions. Our friends and family totally love our photos. But Martin, what everyone appreciated most, is how cool, friendly and helpful you were. You were in one round and still inventing something … and therefore photos look perfect. Thank you very much and we are looking forward to further photo sessions with you. Cheers Misha and Peter ”

Při našem prvním setkání a focení před svatbou oba povídali, že se neumějí uvolnit před kamerou a budu to mít těžké. Není to pravda, z obou je cítit láska, pohoda a pozitivní emoce. Hned po svatbě jsme s manželkou odjížděli na dovolenou do Toskánska. Přestože dnes už výslužka ze svatby není samozřejmostí, Petr mě pořádně zásobil čokoládovými muffiny. Dodnes básníme o tom, jak se dá díky dostatečné zásobě muffinů s úsměvem zvládnout jakákoliv kolona. ;-))
“Martine chtěli bychom ti poděkovat za nádherné fotky z naší svatby. Pokaždé, když se na ně díváme, je to jako bychom byli opět tam. Díky tobě jsem si vybavila i momenty, které jsem si ani nepamatovala. Máš obrovský cit vystihnout tu pravou chvíli, moment jedinečnosti a silné emoce. Naši přátelé a rodina jsou z fotek úplně paf. Ale Martine, co si každý nejvíc cenil, jak jsi byl v pohodě, přátelský a ochotný. Když jsi tak vzpomínám, byl jsi v jednom kole a pořád něco vymýšlel… a podle toho ty fotky jsou, the best. Moc ti děkujeme a těšíme se na další společné focení. Zdraví tě Míša a Petr”
Venue: Hliněná bašta Průhonice

Makeup: Nikola Miláčková

Music: Bosáci

 

MisaBlog-1 MisaBlog-2 MisaBlog-3 MisaBlog-4 MisaBlog-5 MisaBlog-6 MisaBlog-7 MisaBlog-8 MisaBlog-9 MisaBlog-10MisaBlog-11 MisaBlog-12 MisaBlog-13 MisaBlog-14 MisaBlog-15 MisaBlog-16 MisaBlog-17 MisaBlog-18 MisaBlog-19 MisaBlog-20MisaBlog-21MisaBlog-22MisaBlog-23MisaBlog-24MisaBlog-25MisaBlog-26MisaBlog-27MisaBlog-28MisaBlog-29MisaBlog-30MisaBlog-31MisaBlog-32MisaBlog-33MisaBlog-34MisaBlog-35MisaBlog-36MisaBlog-37MisaBlog-38MisaBlog-39MisaBlog-40MisaBlog-41MisaBlog-42MisaBlog-43MisaBlog-44MisaBlog-45MisaBlog-46MisaBlog-47MisaBlog-48MisaBlog-49MisaBlog-50MisaBlog-51MisaBlog-52MisaBlog-53MisaBlog-54MisaBlog-55MisaBlog-56MisaBlog-57MisaBlog-58MisaBlog-59MisaBlog-60MisaBlog-61MisaBlog-62MisaBlog-63MisaBlog-64MisaBlog-65MisaBlog-66MisaBlog-67MisaBlog-68

 

Leave A

Comment