Oriental luxury wedding at Parkhotel Velké Popovičky was a great experience not only for me, but also for nearly a hundred guests. We took photos of the bride few months ago (romantic surprise for the groom) so I knew that a lovely bride, who has a very good style, will have a wonderful wedding. Wedding ceremony in Parkhotel Velké Popovičky was like cut from a romantic movie. This wedding was about orient, pink color and a lot of beautifully decorated flowers.

“After women, flowers are the most lovely thing God has given the world.” Christian Dior

Thank you for a nice compliment:

“You’re very kind, positive, you smile a lot, you are very fast and efficient. We had over 100 guests and you managed to organize them perfectly. Amazing, I can only recommend you. We will certainly turn to you  in the future for more photo shoots. 🙂

Thank you! Ali and Tomáš

Luxusní orientální svatba Parkhotel Velké Popovičky byla nejen pro mě, ale i pro téměř stovku hostů hezkým zážitkem. S nevěstou jsme již začátkem roku fotili romantické překvapení pro ženicha a věděl jsem, že bude krásnou nevěstou, která má navíc vkus a bude mít i nádhernou svatbu. Svatební obřad v Parkhotel Velké Popovičky byl jako z filmu. Vše bylo nádherně vyzdobené květinami.

“Po ženách jsou květiny tím nejhezčím co Bůh na světě stvořil.” Christian Dior

Děkuji za milou pochvalu:

“Jsi pozitivní, usměvavý, rychlý a efektivní, milý. Zároveň můžeš klidně dělat i koordinátora svateb, na svatbě lidi super organizuješ a to jsme jich měli přes 100! Úžasný, doporučuji, A ještě nejednou se na Tebe jistě obrátim ! 🙂 Krásné fotografie.

Děkujeme Ali a Tomáš

Flowers were provided by Frezia Fleur-svatební květiny

Makeup artist – Veronika Havlíčková

 

Ali-2svatební Fotograf PrahaAli-64svatební fotograf PrahaAli-9svatební fotograf Prahawedding photographer praguesvatební fotograf PrahaAli-5svatební fotograf PrahaAli-4svatební fotograf Prahasvatební fotograf Prahasvatební fotograf Prahasvatební fotograf Prahaprague wedding photographerwedding photo praguesvatební fotograf PrahaAli-15svatební fotograf Prahawedding photographer Praguewedding photos Praguesvatební fotograf Prahawedding photographer pragueAli-23Ali-24svatba parkhotel velke popovickyparkhotel velke popovicky svatbaAli-27Ali-28Ali-29svatební fotograf Prahasvatební fotograf PrahaAli-32wedding photographer pragueAli-34svatební fotograf PrahaAli-36Ali-37Ali-38Ali-39Ali-40Ali-41svatební fotograf PrahaAli-43Ali-44Ali-45Ali-46wedding photographer pragueoriental wedding PragueAli-49svatební fotograf PrahaAli-51Ali-52Ali-53Ali-54Ali-55Ali-56svatební fotograf Prahasvatební fotograf PrahaAli-59Ali-60Ali-68svatební fotograf Prahawedding photographer praguesvatební fotograf PrahaAli-67svatební fotograf Praha

Leave A

Comment