I have photographed a lot of weddings and couples in Prague this year. If you would ask me on the most romantic shooting that touched my heart, I would without hesitation say – Lorena and Gustavo from Brazil, who had wedding in Vrtbovska garden.

This couple repeats their wedding ceremony every year in a different city. Not only the ceremony but they have also a wedding photo shooting. This year they decided to take after wedding photos in Prague and I am glad I could be part of their romantic day.

Letos jsem fotil hodně svateb a zamilovaných párů. Pokud bych měl říct, které focení mě nejvíc chytilo za srdce, tak bez váhání řeknu – Lorena a Gustavo z Brazílie. Tento pár opakuje svatební obřad každý rok v jiném městě. Nejen svatební obřad, ale i svatební fotografie. Letos se rozhodli nafotit svatební fotky v Praze a jsem moc rád, že jsem mohl být součástí jejich romantického dne.

LorenaBlog-2LorenaBlog-1LorenaBlog-4LorenaBlog-3LorenaBlog-6LorenaBlog-5LorenaBlog-7LorenaBlog-8LorenaBlog-9LorenaBlog-11LorenaBlog-13LorenaBlog-14LorenaBlog-15LorenaBlog-16LorenaBlog-20LorenaBlog-19LorenaBlog-18LorenaBlog-17LorenaBlog-21LorenaBlog-24LorenaBlog-25LorenaBlog-26LorenaBlog-30LorenaBlog-33LorenaBlog-29LorenaBlog-32LorenaBlog-35LorenaBlog-36LorenaBlog-37LorenaBlog-22

Leave A

Comment